Co jsou živé videonákupy?

Stručně řečeno, živé videonakupování je nová forma obchodování online, kde své produkty vystavujete a prodáváte prostřednictvím videopřenosu. V reálném čase máte možnost propojení se zákazníky pomocí živého chatu. 

K vysílání můžete využít služby influencera či experta, případně zapojte i některého ze svých zaměstnanců. Živé videonakupování kombinuje pokročilé technologie sociálních sítí s oblíbeným prostředím kanálu pro nakupování z domova. 

Spuštění prodeje naživo vám umožní kombinovat popularitu a praktičnost online prodeje s prodejními technikami, které již používáte. Jedná se o osobnější a interaktivnější formát nabízející propojení se zákazníky, zatímco vás sledují z pohodlí domova.

Influencerka si skouší potenciální outfit
Živé videonákupy nemusí být děsivé.

Jak živé videonakupování funguje?

Spousta lidí přemýšlí o tom, jak živé videonakupování vlastně funguje. Když se na trhu objeví něco nového, často to může vzbuzovat nedůvěru či obavy. Nenechte se však strachem z neznáma připravit o možnost výdělku! Při plánování živého vysílání mějte na paměti následující:

  1. Kdo bude vysílání moderovat? Potřebujete k tomu moderátora – tím můžete být přímo vy nebo expert na vámi prodávané produkty, oblíbený influencer nebo i jeden z vašich zaměstnanců.
  2. Nahrávací zařízení. Technologie se posunuly již tak vpřed, že pro živé vysílání postačí například i obyčejný smartphone. Pokud toužíte po něčem víc cool, můžete samozřejmě investovat i do nahrávacích zařízení. Tato zařízení buď ponecháte ve stojanu, nebo se jich ujmou někteří vaši kolegové.
  3. Promyslete si, co chcete prodávat. Ujistěte se, že máte na prodej dostatek zboží a víte, o čem vlastně chcete vysílat. Pokud například prodáváte oblečení, určitě by bylo vhodné hovořit ve vysílání o tom, jak kombinovat outfit, v jakém ročním období, z jakého materiálu je oděv vyroben, zda se jedná o veganský produkt a tak dále. Promyslete si i to, jak chcete produkt vystavit.
  4. Všimli jsme si, že mezi nejúspěšnější vysílání patří ty, kde je živý videonákup speciální událostí. Můžete na daný den připravit speciální slevové akce, díky nimž posílíte prodej, pozvat zvláštního hosta, případně se může jednat o nějakou tematickou akci. Všechny výše uvedené tipy a triky vám zajistí větší angažovanost a zájem publika. To je pro vás zcela zásadní, protože se svými zákazníky budete komunikovat v reálném čase.

Co lze pomocí živé videonakupování prodávat?

Ačkoliv se jako samozřejmost jeví prodej oblečení, ve skutečnosti jsou možnosti živých videonákupů neomezené. Živé videonakupování není omezeno na žádnou konkrétní kategorii produktů. Příklady využití nakupování pomocí živého vysílání:

- kosmetické produkty

- dekorace

- elektronika

- hračky

- oděvy

- doplňky stravy

- potraviny 

- knihy

Pokud se chcete nechat inspirovat podniky, které již živé videonákupy úspěšně implementovaly, přečtěte si náš článek Top firmy, které ke zvýšení tržeb využívají živé videonákupy

Co potřebujete ke spuštění živého videoprodeje?

Začít prodávat prostřednictvím živého vysílání je velmi snadné, obzvláště pokud již v rámci e-commerce máte webové stránky.

Potřebujete k tomu jen prostor k natáčení, mobilní telefon s kamerou, produkty k prodeji, moderátora (prezentujícího) a nástroj umožňující živé videonákupy.

Nahrávací prostory 

Maloobchodní značky mohou živé vysílání natáčet přímo ve svém obchodě nebo butiku; firmy podnikající v oblasti e-commerce pak mohou využít svůj sklad, pronajmout si studio či cokoliv jiného. Prodávat můžete začít odkudkoliv.

Moderátor

Moderátorem nákupní akce může být prakticky kdokoliv. Vaši zaměstnanci, interní experti či slavní influenceři. Zajistěte svým posluchačům autentický prožitek a uvidíte výsledky.

Mobilní telefon

Zapomeňte na drahé vybavení – pořádnou show můžete rozjet i s mobilem připojeným k internetu.

Produkty

Lidé často preferují osobní prodej, aby si mohli vyzkoušet, zda velikost, barva, materiál či funkce produktu odpovídá jejich představám. Díky živým videonákupům získají zákazníci lepší představu o zboží, které je zajímá. Předvedením svých produktů povzbudíte zákazníky k nákupu, přičemž ti budou o vašich produktech lépe informováni a vy se vyhnete zbytečnému vracení nechtěného zboží.

Publikum

Aby si zákazníci vaše živé vysílání včas pustili, musí o něm samozřejmě dopředu vědět. Je tedy nutné zajistit dostatečnou propagaci vašich akcí. Využijte k tomu sociální sítě, newslettery nebo jiné kanály, prostřednictvím nichž se svými zákazníky komunikujete. To je obzvláště nutné u několika prvních akcí, aby si vaši zákazníci na tuto formu nakupování stihli zvyknout.

Nástroj nebo platforma pro živé videonákupy

Živé videonákupy mají obrovský potenciál, což je již zřejmé z toho, že velké firmy začínají výhod živého vysílání naživo využívat a rovněž i vyvíjet svá vlastní řešení.
Například společnost Amazon spustila svou vlastní platformu zvanou Amazon Live, která je momentálně dostupná pouze registrovaným prodejcům na americkém trhu. Společnosti Facebook a YouTube se rovněž postaraly o vznik svých „živých“ platforem a umožňují tak svým zákazníkům a marketérům prodávat prostřednictvím živého vysílání.

Všechny tyto možnosti mají svá pro a proti, díky čemuž mohou vstoupit do hry drobnější firmy orientované na zákazníky, jako je například Korkuma. Pokud se chcete dozvědět více o výhodách použití nástroje Korkuma v porovnání s platformami YouTube či Facebook Live, přečtěte si tento článek, kde jsou jednotlivé výhody a nevýhody těchto platforem rozepsány dopodrobna. 

Woman films herself with a smartphone and ring light
Existuje již mnoho různých nástrojů a platforem, se kterými můžete vysílat živě.

Tipy na to, jak vaše živé vysílání propagovat

Živé videonakupování funguje pouze v případě, že jste schopni zajistit si na nadcházející akci publikum. Firmy jsou si toho vědomy a snaží se zaujmout diváky pomocí různých taktik. Příklady:

Newslettery a sociální sítě

O plánovaných živých videonákupech své stávající zákazníky informujte pomocí propagace na sociálních sítích a v newsletterech, které jim zasíláte. Propagaci můžete ještě vylepšit například placenými reklamami na sociálních sítích.

Limitované edice

Marketéři jistě dobře znají strategii FOMO, což je zkratka anglické fráze „fear of missing out” neboli „strach, že nám něco uteče”. Tato strategie spočívá v tom, že zvolíte nějaký konkrétní produkt a budete ho prodávat pouze po přechodné období. Spustíte tím tzv. FOMO faktor a podpoříte své zákazníky k nákupu nejen daného produktu, ale i dalšího zboží. 

Časově omezené nabídky

Během živého vysílání svým zákazníkům umožněte zakoupení konkrétních položek za nižší cenu. Lidé tak získají pocit exkluzivity a vám to umožní zajistit jim netradiční prožitek z nakupování online. 

Marketing pomocí služeb influencera

Propojení s tím pravým člověkem vám při propagaci může pomoci získat enormní publikum. Síla influencerů spočívá v tom, že si díky nim snadno vybudujete u klientů důvěru.


Jaké jsou výhody živých videonákupů?

Cenová dostupnost a jednoduché použití 

Živé vysílání je cenově dostupnou a snadnou příležitostí podpořit byznys drobných podniků i velkých týmů. K zahájení vám postačí mobilní telefon nebo jiné zařízení, s nímž budete vysílání natáčet, produkty k předvádění a prodeji a nástroj k živému vysílání. Až si na celé živé vysílání trochu zvyknete, možná budete chtít začít využívat i lepší vybavení, například zapojit externí osvětlení, nebo zkusíte zapojit moderátora z řad influencerů. Prohlédněte si naši nabídku produktů, díky nimž může Korkuma pomoci právě vašemu byznysu. 

Zapojení diváků

Ze studií vyplývá, že neuvěřitelných 96 % lidí si rádo pustí video tutoriál, ve kterém se o vybraném produktu nebo službě dozví více podrobností. Videoobsah je tedy pro váš byznys nesmírně důležitý. Živé vysílání dokáže u vašeho publika vyvolat pocit sounáležitosti. Funkce, mezi něž patří například chat, emotikony, možnost označit příspěvek za užitečný či nikoliv, dokáží vaše publikum ještě více zapojit a zabavit. U svého živého vysílání můžete navíc využít strategii FOMO, a to vytvořením časově nebo jinak omezené nabídky.

Propojení mezi offline a online světem

Lidé v dnešní době preferují nakupování z pohodlí svého domova a pro firmy tak často není snadné poskytnout jim v online světě kýžený osobní prožitek. Stále je ale mezi námi stále spousta lidí, kteří raději navštíví kamennou prodejnu, kde si mohou vybrané produkty i vyzkoušet. 

Mezeru mezi nakupováním online a offline lze jednoduše překonat tím, že ve ysílání předvedete detaily produktů a vaši zákazníci se během vysílání dozví všechny potřebné informace, například podrobnosti o materiálu, tvaru, barvě, způsobu využití atd. Když budou mít zákazníci před nákupem daného produktu dostatek informací, hrozí i menší riziko vracení nechtěného zboží.

Závěr

Živé videonakupování již mění způsob, jakým mohou firmy zvyšovat tržby, komunikovat s klienty a budovat s nimi vztahy. Díky jednoduchosti a cenové dostupnosti tohoto trendu lze očekávat, že jeho popularita jen poroste.

Jste připraveni integrovat živé videonákupy i do vaší firemní strategie? Využijte naši 14denní zkušební verzi nástroje Korkuma a zjistěte, zda bude živé vysílání fungovat i pro vás a vaše tržby z online prodeje.