E-learning

V době covidové se s e-learningem roztrhl pytel, není to však způsobeno pouhou přítomností viru kolem nás. E-learning v posledních letech získává na oblibě a nezdá se, že by trh s online kurzy povoloval, naopak se očekává, že do roku 2025 se zvýší obrat e-learningového trhu až na 325 miliard dolarů.

Kurzy pořádané online či na dálku mají totiž řadu výhod – například cenová dostupnost a flexibilita. Díky implementaci nástrojů živých videonákupů jich však můžete využívat ještě mnohem více.

Ať se jedná o lekci cizího jazyka v jazykovce, hodinu kreslení ve studiu nebo posilování ve fitku – s živými videonákupmi můžete všechny tyto aktivity vysílat naživo, prodávat vstupenky na lekce / akce, případně i akci naživo využít k prezentaci produktů, které plánujete do budoucna.

Možnost komunikovat s diváky je skvělá v tom, že jim v reálném čase poskytnete odpovědi na nejrůznější dotazy, vámi nabízené lekce budou celkově kvalitnější a kurzy se vám začnou i lépe prodávat, protože zákazníci budou mít lepší přehled o tom, jaké lekce mají vlastně zakoupit.


Young woman using her laptop for a workout session.
Pořádání živých lekcí nebo kurzů je skvělý způsob, jak se spojit s více klienty současně.

Zábavní průmysl

Jen za poslední rok jsme zjistili, jak důležitý je pro náš každodenní život právě zábavní průmysl.

Ačkoliv do oblasti maloobchodu patří například obchody s knihami, hudbou, videohrami a podobně, zákazníci těmto oblastem často nevěnují dostatečnou pozornost a jdou si raději koupit nové oblečení, kosmetiku nebo nějaké technické vybavení. Živé videonakupování nabízí řadu výhod i prodejnám tohoto opomíjeného zboží a díky nim se vaše značka hladce posune na další úroveň.

Například budoucnost knihkupectví se zdá velmi slibná. Není tajemstvím, že Amazon v prvních pěti letech své činnosti položil 43 % nezávislých prodejců. Knihkupci to však nevzdali a ti nezávislí teď naopak získávají na popularitě.

Profesor Ryan Raffaelli z Harvardu o tomto fenoménu napsal podrobnou studii, z níž vyplývá, že „k oživení prodejů nezávislých knihkupců přispívají takzvaná „3K“: komunita, kurátorství a kluby.

Ačkoliv se 3K mohou vztahovat k jakémukoliv maloobchodnímu odvětví, nejvíce se asi hodí právě na zábavní průmysl, jelikož komunita obklopující tuto oblast může být opravdu velmi soudržná.

Živé videonákupy vaší značce pomůžou dosáhnout těchto „3K“ velmi jednoduchým způsobem.

Komunitu vybudujete pomocí samotného živého vysílání a využití funkce živého chatu.

Kurátorství zajistíte díky tematicky laděným akcím. Můžete v rámci svého knihkupectví například uspořádat živého vysílání na téma science fiction a vyzdvihnout bestsellery tohoto žánru. Co třeba i oslovit nějakého oblíbeného spisovatele s žádostí o autorské čtení?

Poslední z 3K, tedy „kluby“, mohou vzniknout rovněž pomocí daného vysílání. Prostřednictvím virtuálních akcí naživo, mezi něž patří diskuze nad knihami, hraní videoher atd., se shromažďují lidé se stejnými zájmy. Ti se k vašemu vysílání rádi připojí, protože si při té příležitosti společně popovídají právě o vašich produktech a možná vám tak udělají i reklamu. Když si pak vaši zákazníci začnou vaše produkty sami mezi sebou doporučovat, máte šanci prodej ještě více posílit.

Catering

Spousta restaurací v dnešní době využívá velice populární službu e-commerce, a to rozvoz jídla. Živé videonákupy však cateringu nabízí i další řadu možností.

Sledováním celebrit, mezi něž patří například Gordon Ramsay, či nejrůznějších kulinářských show se lidé baví již dlouhá léta. Právě o improvizované kulinářské show mají televizní stanice obrovský zájem.

Diváci slavné šéfkuchaře však nemusí sledovat jen v televizním pořadu, řada z nich totiž sdílí svá videa i na mnoha jiných platformách. Některé populární kulinářské kanály na YouTube se snadno dočkají i milionů sledujících.

Krátká kuchařská videa jsou i oblíbenou součástí různých sociálních platforem – za zmínku stojí například Tasty, sesterská platforma globální mediální společnosti Buzzfeed. Sociální síť Tiktok má rovněž nespočet tvůrců obsahu připravujících nejrůznější kulinářská videa – v době, kdy byl tento článek napsán, se hashtag „food“ těšil neuvěřitelnému počtu 191 miliard shlédnutí.

Živé videonakupování umožňují cateringovým firmám oslovit zákazníky zcela novým způsobem a nabídnout jim i nové služby. Zákazníci zde mohou sledovat přípravu svého oblíbeného pokrmu nebo se účastnit živých kuchařských akcí – to jsou jen dva způsoby možného využití živých videonákupů, existuje však pochopitelně spousta dalších.


Recording of a cooking live show in a restaurant
Videa o vaření byla vždy populární a vysílat je naživo je zábavný způsob, jak předvést svůj talent nebo položky z nabídky.

Živé videonákupy jsou přirozeně nástrojem vhodným i pro mnoho dalších odvětví. Pokud právě vaše značka patří mezi ně, nenechte se odradit jen tím, že jsme se o vás nezmínili. Živé videonákupy nabízí celou řadu možností, jak se vaše firma může zviditelnit. Řešení popsaná výše slouží jen pro vaši představu, jak to ve světě e-commerce funguje. Nebojte se k nám přidat – jsme tu vždy pro vás a rádi vám se vším poradíme.